Spēles ĢEO-INŽENIERIS atklāšana Starptautiskajā Mērnieku dienā!

ģeo-inženieris
Šodien, 21.martā, Starptautiskajā Mērnieku dienā, Latvijas Kartogrāfu un Ģeodēzistu asociācija iepazīstināja nozares pārstāvjus un citus interesentus ar informatīvi izglītojošu orientēšanās spēli jauniešiem par mērniecības tematiku “ĢEO-INŽENIERIS”.
Pasākuma ievadā notika tiešsaistes pieslēgšanās Parīzei, kur notiek CLGE (Eiropas mērnieku Padome) sēde un Latvijas pārstāvji J.Klīve (CLGE viceprezidents) un U.Krutova sveica mūs ar uzrunām. Šogan Starptaustiskā Mērnieku dienā īpaši sumina franču mērniekus Jean-Baptiste-Jospeh Delambre un Pierre-François-André Méchain, kuri ir vieni no metriskās sistēmas ieviesējiem.
Īsumā par spēli ĢEO-INŽENIERIS:
📍Spēli izstrādājusi LKĢA sadarbībā ar atbalstītājiem un SIA “Roadgames Latvia”.
📍Spēle paredzēta visu Latvijas skolu skolēniem no 8. līdz 12.klasei.
📍Laika posmā no 21.marta līdz 21.septembrim skolēniem būs iespēja spēli “Geo-Inženieris” spēlēt bez maksas.
📍Spēles būs pieejamas sešās Latvijas pilsētās – Valmierā, Ogrē, Jēkabpilī, Rēzeknē, Jelgavā un Ventspilī​ (kur spēlē iestrādāti vairāki mūsu jautājumi 🙂 )​.
📍Spēles mērķis ir iepazīstināt un “aizraut” skolēnus ar mērnieka profesiju, iepazīstināt ar tehnoloģijām, kuras izmanto mūsdienu mērnieki, kā arī aicināt izvērtēt iespēju studēt mērniecību.
📍Informācija par spēli “Ģeo-Inženieris” atrodama mājas lapā https://geoinzenieris.mozellosite.com.
📌Nozares ieguvumi no spēles izveides būs zinoši, gudri un ieinteresēti studenti, kuri nākotnē kļūs par kvalificētiem un motivētiem darbiniekiem un uzņēmumu vadītājiem.
📌Ar spēles palīdzību tiks pilnveidots priekšstats par mērniecības nozari, tās sniegtajiem pakalpojumiem un nākotnes attīstības perspektīvām.
Spēles idejas atbalstītāji:
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, LR Aizsardzības ministrija, LBTU – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, RTU Ģeomātikas katedra, Latvijasmernieks.lv, SIA “Terra Topo”, SIA GEO Development, SIA Ģeotelpiskie risinājumi, Ģeodēzists SIA , SIA Ventmetrs, SIA Latīpašums – mērniecības birojs, SIA Geomatic, SIA Ametrs.
Ģeo-inženieris